مقالات

انجره ( تخم گزنه ) چیست؟

انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

انجره یا تخم گزنه نام یکی از کشفیات انسان است که انسان به خواص خوب آن در زندگی خود پی برد است. شکل و شمایل انجره اینگونه است که ساقه  حدود ۱۰۰ سانت رشد میکند و ساقه از خار برخوردار میباشد. ریشه این محصول بصورت شگفت انگیزی مرموز است و هر کجا که گیاه تخم گزنه باشد حتما مجاورت این گیاه ریشه  وجود دارد.

از مزاج گرم و خشک بهرمند می باشد و با نام تخم گزنه و نام  اورتیکا دئویکا شناخته می شود. طبیعت انجره همانند مازو سبز برای رحم و بانوان بسیار مفید است. جوشاند تخم گزنه با خواص منحصر به فرد برای کاهش التهاب کیست تخمدان مفید می باشد. این محصول باعث پالایش و نظم بخشیدن بر دوران عادت ماهیانه میگردد. این محصول بطور کامل رحم را پاک و پالایش میکند، با از بین بردن سموم موجود در رحم، مشکل نابارور شدن را حداقل میرساند.

 

انجره چیست | عطاری آنلاین مجتبی محقق

انجره چیست | عطاری آنلاین مجتبی محقق

 

تاریخچه انجره

گیاهان طبابت و طبیعت پیش از 10 قرن می باشد که بشر به کشف علاج پذیری آن دست پیدا کرد است. خط دوران باستان از ۱۰قرن پیش نشان میدهد که چقدر گذشتگان به اهمیت و بکارگیر بردنانجره در مداوا اهمیت می داند. گنج ادویه و دارو در مصر باستان نشان میدهد که انجره از قدیم تر کشف و مورد استفاده قرار میگرفته، همچنین چرخه انرژی ماورا طبیعی در طبیعت وجود دارد که بشر با استفاده از محصولات کشت شد در طبیعت، می تواند این چرخه موجود را به تسلط خود در بیاورد، یکی از دلایل این موضوع بیولوژیک بودن گیاهان طبیعت می باشد. یکی از دلایل مفید واقع شدن انجره این است که در بدن جمع و انباشت نمی شود.

خواص انجره

انجره یک گیاهی است که خاصیت های بیشماری برای بدن دارد و شما با مصرف این محصول میتوانید اکثر بیماری های خود را بهبود بخشید در ادامه قصد داریم به برخی از این خواص بپردازیم:

 1. بهبود کارکرد شکم و التیام بخش اغتشاش قاعدگی
 2. پشتیبانی و تقویت کسالت (سل)
 3. استحکام در حل مشکل اسپاسم (ابدان)
 4. استخراج و پالایش  محتویات سیستم بدن
 5. بهبود زخمی که معروف است به زخم سرطان.
 6. فروکش کردن، تراکم عضلات
 7. تقویت مو، ابرو و پلک
 8. از بین بردن غدد سخت
 9. پادزهر موثر در نیش و گاز گرفتن مار، عقرب، زنبور و سگ
 10. بهبود گواتر
 11. رفع غده پشت گوش و آفت دهان.
 12. درمان دمبل
 13. بهبود دستگاه گوارش
 14. درمان صفرا
 15. استرداد نمک سر و مو
 16. بهبود نفخ شکم
 17. مدوا یبوست
 18. همانند هلیله سیاه برای درمان دیابت مفید است.
 19. تشدید و تقویت شیر مادران
 20. رفع مشکلات و التهاب پوست
 21. پالایش و پا کردن خون خون
 22. بهبود در عادت ماهانه
 23. دفع سموم بدن.

 

خواص انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

خواص انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

 

تقویت جسم با این محصول

کاربرد انجره در افزایش قدرت، تقویت جسم فراتر از آن چیزی است که فکر می کنید. با در نظر گرفتن شرایط نوین بشر ممکن است در فراهم ساختن ویتامین مورد نیاز برای جسم نقش مان را صحیح ایفا نکنیم. در مواقع پزشکان  ویتامین ها و مکمل های خاص و مختلفی تجویز می کنند.

اما امر قابل اهمیت در این است که آیا این تجویزات، کامل است؟ حتما از وظیفه گلبول های سفید اطلاع داریم، وظیفه مبارز کردن با ویروس، باکتری و عوامل بیمار کنند  مسئولیت آن ها است؛ تقویت بنیاد و زیرساخت گلبول سفید وظیفه و مسئولیت خودمان است. انجره که سرشار از املاح معدنی و ویتامین می باشد جهت مصرف پیشنهاد میشود  زیرا هم در طبیعت کشت می شود و مورد قبول مصرف کنندگان قرار دارد.

درمان افسردگی

انجره موثر در علاج افسردگی است. حس ضعف و نداشتن عزت نفس در لایف استایل خود، عدم رغبت انجام دادن کوشش و فعالیت، تغییر وزن، مشکلات افسرده شدن  دارد و ممکن است باعث افزایش یا کاهش وزن شود، کند شدن حرکات و احساس پیش از حد پریشانی، عدم تصمیم گرفتن درست و فکر از بین بردن خود و ویران ساختن خود از علائم  افسردگی است اما این محصول میتواند در بهبود شما موثر باشد.

کاهش وزن

با انجره وزن کم کنید. از خواصی که انجره را موردتوجه قرار داده است کاهش وزن می باشد، به صورت کم کردن اشتها کاذب کمک میکند، مثل گوجی بری قند خون را تنظیم میکند و باعث کاهش اشتها می گردد. با دارا بودن آنتی اکسیدان از جذب کلسترول در بدن جلوگیری می کند و اشتها را بسیار کم می سازد.

موثر در فشار خون

فشار خون بالا خطرات زیاد را فراهم می سازد، با استفاده مفید از دمنوش انجره و ریشه بوزیدان می توان به رفع تهوع و فشار خون بالا پرداخت. قلب را تقویت و بهبود می بخشد و مانع از ایست قلبی می گردد. دمنوش این محصول کمک بسیار شایان در لاغر کردن شکم و کاهش وزن میکند. خارج کردن بدن از حالت یبوست و نفخ را  فراهم می سازد.

 

عکس انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

عکس انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

 

خواص روغن انجره

روغن این محصول ارگانیک از برگ ها استخراج می شود و از مزاجی خشک و گرم بهرمند می باشد. خواص موجود در محصول مذکور: چربی مفید، اسید مفید در بدن، گلیکوزید، پروتئین، فیتون کش، کلروفیل، ویتامین (A, K, C, D, B) آهن، منیزیم، کاروتن، تانن، مس، فلاونوئید و فیبر برخوردار می باشد.

کنترل ریزش مو

ریزش( مو ) به صورت حجیم و مسکوک بسیار ناخوشایند می باشد، اما گیاهان طبیعی وجود دارند که به کمک کنترل ریزش مو می آید. تخم گزنه در کاهش و رفع ریزش مو به دلیل منیزیم و ویتامین (ب) باعث تحکیم مو می شود و در کنترل ریزش بسیار موثر است. انجره با دارا بودن ویتامین سی در روغن، چربی پوست سر را به حداقل می رساند و ریزش مو را کنترل می کند.

تنظیم قند خون

در خواص این دارو به درمان و تنظیم قند خون اشاره کردیم. انجره به دلیل دارا بودن سطح  تودرتو به تنظیم و درمان قند خون کمک می کند. مصرف روزانه این گیاه کمک میکند تا فشار خون شما تنظیم شود.

رفع زود انزالی

رابطه جنسی یکی از مهم ترین نیازهای انسان می باشد، که زوج باید در این امر یک دیگر را خرسند کنند. مشکلاتی که باعث کاهش کیفیت رایطه و زود انزالی میشوند عبارت اند از افسرده شدن، ضعیف بودن جسم، عدم ورزش کردن که تمام این ها باعث زود انزال شدن و در نهایت  منجر به  سست شدن بنیاد صمیمیت زوجین و احساس نامطلوب در افراد میگردد.

اما زود انزالی درمان دارد، تقویت کردن لگن و عضلات پایین کالبد، مصرف معجون های تقویتی، ورزش بصورت مکرر و روتین، بالا بردن عزت نفس همچنین مصرف صحیح  از انجره منجر همچنین ماهی سمنقور می شود زود انزالی درمان شود همچنین در تقویت قوای جنسی بسیار کارآمد.

 

دمنوش انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

دمنوش انجره | عطاری آنلاین مجتبی محقق

 

چای انجره

آیا میدانید چای انجره چه خاصیتی دارد؟ خواصی همچون ضد حساسیت، که پیش آمد اگزما را برطرف میکند. بالا بردن قوت و امن ساختن سیستم بدن را فراهم می کند که پیشنهاد می شود ورزشکاران در هنگام و بعد از تمرین مصرف کنند. دمنوش انجره برای آرام کردن درد ناخوش از دوران عادت ماهانه بسیار موثر می باشد.

عرق انجره

اگرچه لمس کردن بدون دستکش گیاه گزنه منجر به حساسیت و آلرژی می شود، اما عرق این محصول باعث کاهش یافتن حساسیت و خارش میگردد. عرق محصول انجره دارای آنتی اکسیدان می باشد، در همین جهت به بهبود سقم پروستات منجر می شود.

استفاده نادرست 

کلیه و دل درد از اثر پیش از اندازه مصرف انجره است. قبل از مصرف حتما با پزشک خود مشورت کنید اما در طول ۲۴ ساعت نباید از ۱٠ گرم بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

بانوان که در دوران آبستن به سر می برند منع مصرف می باشند.

کودکان زیر سن ۱۲ از مصرف باید پرهیز کنند.

انجره با داروهایی همچون قرص فشار خون، لیتیوم، قرص دیابت، قرص ضد انعقاد تداخل دارد و نباید باهم مصرف شوند.

سخن پایانی + خرید انجره

صددرصد بشر برای تقویت سیستم سلامت و محافظت از جسم خود به مصرف محصولات ارگانیک و طبیعی نیاز دارد. از همین جهت، بسیاری زیاد از محصولات و گیاهان وجود دارند که عکس مفید بودن برای بدن بسیار خطر ساز می باشند. توصیه می شود حتما در مصرف گیاهان دارویی همچنین انجره تحقیق شود. علاقه به طب سنتی و روش درمان طبیعی نباید، منجر به افراط در مصرف محصولات ارگانیک گردد. شما مشتریان عزیز برای خرید انجره میتوانید به فروشگاه های حضوری ، عطاری آنلاین مجتبی محقق و یا ابتدای همین صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *